Kwas hialuronowy na zmarszczki wokół ust

Zmarszczki wokół ust mogą być spowodowane zarówno mimiką naszej twarzy, nawykami jak również postępującym starzeniem się skóry. Zastosowanie wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego na tę delikatną okolicę naszej twarzy sprawdza się wręcz idealnie i jest powszechnie polecane, jako jedna z lepszych metod usuwania zmarszczek w medycynie estetycznej.

Ile zabiegów na okolice ust należy wykonać dla uzyskania zadowalającego rezultatu?

Młode kobiety, które nie przekroczyły 40 roku życia zwykle są całkowicie usatysfakcjonowane po przeprowadzeniu jednego zabiegu. Jeśli natomiast jego celem jest usunięcie głębszych zmarszczek u starszych osób w granicach wiekowych 50-65 lat to koniecznością staje się najczęściej przeprowadzenie dwukrotnie ostrzykiwań, z którego drugie zostanie wykonane po upływie około 3-4 tygodni od pierwszego.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy na zmarszczki wokół ust rozpoczyna się od wstępnej kwalifikacji. Lekarz określa oczekiwania pacjentki i bazując na swoim doświadczeniu planuje schemat ostrzykiwania. W kolejnym etapie przeprowadzany jest dokładny wywiad, którego celem jest wykluczenie obecności wszelkich możliwych przeciwwskazań do jego wykonania.

Na 30-60 minut przed zabiegiem zastosowane zostaje miejscowe znieczulenie, które pozwala uczynić procedurę całkowicie bezbolesną dla pacjentki. Gdy zacznie ono działać lekarz przystępuje do aplikacji kwasu hialuronowego. Podawany jest on za pomocą cienkiej igły – wówczas specjalista dokonuje kilku malutkich nakłuć wzdłuż linii poszczególnych zmarszczek. Inną metodą jest wykorzystanie malutkiej kaniuli – w tym przypadku wykonuje się po jednym wkłuciu po każdej ze stron i rozprowadza preparat liniowo pod i nad ustami. Na zakończenie wykonywany jest masaż skóry, w celu równomiernego rozłożenia preparatu.

Kiedy widoczny jest efekt?

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, skóra wokół ust zyskuje lepsze nawilżenie oraz jędrność. Dodatkowo wyraźne jest podkreślenie i uwypukleni konturu ust. Kwas hialuronowy posiada umiejętność absorpcji wody, dzięki czemu po przeprowadzeniu procedury stopniowo zwiększa on swoją objętość. Po upływie kilku tygodni od jego wykonania efekty mogą być znacznie wyraźniejsze i sprawiać wrażenie bardziej spektakularnych.

Kwas hialuronowy a zmarszczki wokół ust

Niewątpliwie każdej kobiecie, która przekroczy pewien pułap wiekowy zaczną przeszkadzać stopniowo utrwalające się zmarszczki wokół ust, gdyż w znaczny sposób mogą one negatywnie wpłynąć na naszą samoocenę, a nakładany na tę okolicę ciała makijaż nie będzie już tak cieszył oka. Wykorzystanie wypełnienia tych nieestetycznych linii z zastosowaniem kwasu hialuronowego pozwala na przywrócenie pewności siebie i zadowolenia z własnego wyglądu. Są to z całą pewnością elementy niezwykle ważne w codziennym życiu każdej kobiety.

Zadowalający efekt na długo

Niewątpliwie wiele kobiet wskaże jako zaletę takiego rozwiązania również fakt, iż osiągnięte efekty utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy, w czasie których naszym zadaniem będzie jedynie stosowanie regularnej pielęgnacji skóry. Decydując się na zaledwie kilka ukłuć cieniutką igłą zyskujemy piękny i młody wygląd na co najmniej kilka miesięcy.